1. Ogólne zasady rejestracji.
1. Rejestracja pacjentów odbywa się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach pracy poradni podstawowej opieki zdrowotnej w godzinach 7.30 – 17.30.
2. Pacjent może zarejestrować się osobiście, telefonicznie lub za pośrednictwem upoważnionej osoby trzeciej.
2. Wymagane dokumenty:
1. Dowód tożsamości,
2. Stosowny dokument potwierdzający przywileje i uprawnienia pacjenta, w sytuacji kiedy bedzie miał zastosowanie.
3. Ustalanie terminu wizyty.
1. W przypadkach uzasadnionych stanem zdrowia świadczeniobiorcy świadczenie lekarza podstawowej opieki zdrowotnej jest udzielane w dniu zgłoszenia, zgodnie z dostępnym harmonogramem pracy lekarza. W innych przypadkach w terminie uzgodnionym ze świadczeniobiorcą.
2. Pacjentowi wyznaczany jest termin wizyty, wraz ze wskazaniem godziny (godzina przyjęcia pacjenta jest orientacyjna). Dzień i godzina uzyskania świadczenia powinny być uzgodnione w miarę możliwości z pacjentem oraz powinno korelować z harmonogramem udzielania świadczeń przez danego lekarza POZ.
3. W harmonogramie są wydzielone miejsca dla pacjentów rejestrujących się w danym dniu rano oraz miejsca dla pacjentów rejestrujących się z wyprzedzeniem, jak również miejsca dla pacjentów na wizyty kontrolne wyznaczone przez lekarza POZ. Pacjent który zostaje zarejestrowany poprzez wpisanie do harmonogramu przyjęć otrzymuje informację dotyczącą terminu wizyty.
Pozostały czas w harmonogramie przeznaczony jest na szczepienia ochronne, porady patronażowe i inne świadczenia gwarantowane zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej (Dz.U. 2013 poz. 1248 z poźn. zm.).
4. Ważne informacje.
1. Świadczenie udzielane jest pacjentowi, który posiada aktualną deklarację wyboru lekarza POZ.
2. W przypadku rezygnacji przez pacjenta z ustalonego terminu wizyty lub konieczności zmiany terminu, obowiązkiem pacjenta jest powiadomienie o tym fakcie rejestracji. Umożliwi to wykorzystanie wolnego terminu przez inne osoby.
3. Pacjent w przypadku nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia może być przyjęty w trybie nagłym, czyli w dniu zgłoszenia z pominięciem obowiązujących procedur . Decyzję o przyjęciu pacjenta w trybie nagłym podejmuje lekarz.